VR: przyszłość innowacji i dzielenia się wiedzą

Rzeczywistość wirtualna to wciągające, trójwymiarowe środowisko generowane komputerowo, które można eksplorować i wchodzić z nim w interakcje.

VR wkroczyła już w dziedzinę medycyny, aby umożliwić lekarzom zdalną interakcję z pacjentami. Była również używany w wojsku do celów szkoleniowych. Dzięki VR dzielenie się wiedzą staje się bardziej dostępne i bardziej interaktywne niż kiedykolwiek wcześniej.

Czym jest rzeczywistość wirtualna i co może dla Ciebie zrobić?

Wirtualna Rzeczywistość to technologia, która pozwala użytkownikom doświadczać i wchodzić w interakcję z trójwymiarowym środowiskiem. Istnieje od dziesięcioleci, ale dopiero niedawno zaczął zdobywać popularność wśród konsumentów. Rzeczywistość wirtualna to innowacja, która może zmienić sposób, w jaki wchodzimy w interakcję ze światem. Może być używana do różnych celów, takich jak rozrywka, edukacja i szkolenia.

Korzystanie z wirtualnej rzeczywistości jest częścią naszego życia od dawna, ale technologia wciąż jest rozwijana i udoskonalana. Obecnie służy do tworzenia wciągających gier, odkrywania różnych miejsc w zaciszu własnego domu, a nawet przeprowadzania operacji.

Gogle VR, które Cię zszokują!

Rzeczywistość wirtualna to kolejna wielka rzecz w branży rozrywkowej, która na zawsze pozostanie. Zebraliśmy pięć najlepszych zestawów VR, które są teraz dostępne w sprzedaży.

Oculus Rift to jeden z najpopularniejszych obecnie gogli VR na rynku. Zestaw słuchawkowy stworzyła firma Oculus, którą Facebook przejął w 2014 roku za 2 miliardy dolarów. Zestawu słuchawkowego można używać z systemem Windows 10, Xbox One lub dowolną inną konsolą do gier z wyjściem HDMI. Ma również dwa wbudowane słuchawki, dzięki czemu możesz słuchać dźwięku bez konieczności używania zewnętrznych głośników lub słuchawek.

HTC Vive to kolejny wysokiej klasy zestaw słuchawkowy VR, który oferuje wciągające wrażenia dzięki polu widzenia 110 stopni i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Vive jest również wyposażony w dwa bezprzewodowe kontrolery.

Wpływ VR na nasz mózg i emocje

VR stała się popularną technologią dla wielu osób. Zapewnia nie tylko wciągające wrażenia, ale także ma pewien wpływ psychologiczny na ludzki mózg.

Rzeczywistość wirtualna może być wykorzystywana w wielu branżach, takich jak opieka zdrowotna, edukacja i rozrywka. Jest również używany do celów klinicznych, aby pomóc pacjentom z zespołem stresu pourazowego lub fobiami. Naukowcy wciąż badają związek między VR a mózgiem, ale wydaje się, że VR może przynieść ludziom wiele korzyści.

VR jest gorącym tematem od kilku lat i robi się coraz goręcej. Przewiduje się, że będzie to jeden z największych trendów w 2018 roku. Jednak nie każdy ma gogle VR, a nawet jeśli ma, może być dość drogi. Filmy 360 to świetny sposób na bezpłatne udostępnianie VR na smartfonie!