Recenzja książki “Ze złości” Katarzyna Bonda

Dwie dekady temu w popularnym kasynie Warszawa Royal doszło do makabrycznej zbrodni- ktoś sięgnął po broń, przez co zginęła osoba. Mimo że sprawa wydaje się zamknięta, a sprawca złapany i skazany, to jednak demony przeszłości nadal gnębią i nie dają o sobie zapomnieć. A w cały ten zamęt zostanie wciągnięty nie kto inny, jak Jakub Sobieski.

Nasza recenzja książki “Ze złości”

Życie Jakuba, oraz Ady Kowalczyk diametralnie się zmienia, kiedy obydwaj postanawiają odejść z policji, i zająć się swoim życiem i karierą. On otwiera biuro detektywistyczne, i zaczyna pracować jako prywatny detektywa, za to Ada postanawia pracować dla prokuratury. Ich drogi szybko się krzyżują kiedy zajmą się sprawą zabójstwa Mariusza Hussakowskiego w kasynie Royal.

Okazuję się, że sprawa ta nadal jest aktualna, a zabójca- krupierka Aneta Bulandra, od dwudziestu lat utrzymuję, że jest niewinna. Po osiemnastu latach od zbrodni Aneta spotyka się ze Sobieskim, aby wywalczyć odszkodowanie za niesłusznie oskarżenie, oraz spędzenie osiemnastu lat w więzieniu.

Jak dalej potoczyły się losy?

Prywatny detektyw musi wkroczyć do świata polityki, pieniędzy i zbrodni, gdzie wszystkie te dziedziny, mimo tego, że są ze sobą powiązane, to jednak wspólnie tworzą skomplikowane sieci przestępstw i tajemnic. Sobieski musi odkryć prawdę o Hussakowskim, lecz nie będzie to takie łatwe, ponieważ, nie tylko byli właściciele kasyna Royal, ale także świadkowie zdarzeń, nie tylko go okłamują, ale także nie chcą z nim rozmawiać, przez co Sobieski nie może spostrzec, kto mówi prawdę, a kto kłamie. Dodatkowo spostrzega, że niektórzy chcę jego interesem załatwić swoje brudne sprawy, co Sobieskiemu bardzo się nie podoba.

Detektyw zaczyna wyścig z czasem, który nie idzie mu na rękę. Umierają kolejne osoby, wszystko wskazuję na to, że żona Hussakowskiego kłamała, przy wskazywaniu mordercy, a dodatkowo dochodzi zagadka- kto zamordował Hussakowskiego, i jaki miał w tym interes.

Katarzyna Bonda w swoim najnowszym kryminale “Ze złości” wciąga czytelnika w prawdziwy rollercoaster emocji, zdarzeń i akcji, przez co będzie trudna wam się od niego oderwać.

Jeśli lubisz takie książki, to koniecznie sprawdź recenzję książki „W cieniu prawa” Remigiusz Mróz.